autor

Jestem biologiem. Zawodowo zajmuję się badaniem ewolucji kręgowców, głównie gadów, ryb i płazów (w kolejności mojego zainteresowania tymi grupami). Spośród gadów, na pierwszym miejscu plasują się węże a zaraz za nimi jaszczurki.
Poza prowadzeniem badań staram się sporo energii poświęcać na popularyzowanie nauki. Od kilku lat, wspólnie z Łukaszem Iwaniukiem – znakomitym nauczycielem biologii z XII LO we Wrocławiu – współorganizuję Środowe Spotkania z Przyrodą. Jest to seria wykładów prowadzona przez przyrodników, głownie naukowców z wrocławskich uczelni, ale nie tylko, skierowanych do młodzieży i osób nie będących zawodowo związanymi z biologią.
Jestem wrogiem wszelkich pseudonaukowych szarlatanów, wykorzystujących prestiż nauki do propagowania swoich bałamutnych twierdzeń. Nie potrzebuję zasiedlać urojonymi wróżkami ogrodów, aby uznać je za piękne.
Mam dwa psy, Sznurka i Luffkę. Sznurek to znajda – błąkał się po polu namiotowym gdzieś na Mazurach, gdzie znalazła go moja żona. Miał na szyi zawiązany sznurek i stąd jego obecne imię. Sznurek ma w rodzinie posokowca (i coś jeszcze, ale ciężko stwierdzić co). Jego temperament, typowy dla posokowców, sprawił, że w naszym domu pojawiła się Luffka. Luffka ma w sobie coś z psa husky – niebieskie oczy i skłonność do „wycio-szczekania”. Ma za sobą rok odsiadki we wrocławskim schronisku.
W ramach poza-naukowego hobby warzę piwo. Oczywiście warzę piwo ze słodów. Jak na razie uwarzyłem je w kilkunastu stylach (bywa, że niepowtarzalnych). A żeby rozruszać zasiedziałe kości, raz w tygodniu dzielnie kopię piłkę grając na pozycji stopera w drużynie o wdzięcznej nazwie NoMercy!
Wakacje, o ile nie uganiam się za jaszczurkami i wężami, spędzam pod żaglami.

Pozdrawiam,
Bartosz Borczyk

Reklamy

1 thought on “autor”

  1. Dawno nie byłam w tak interesującym miejscu. A weszłam zupełnie przypadkiem, googlem ścigając „naję pallidę”. I tak się zatrzymałam. Będę odwiedzać, czytać. I nie tylko o moich ukochanych gadach. Pozdrawiam. Jest naprawdę mądrze o życiu i ogólnie imponująco. KJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s